Institute of Certified Accounting and Auditing Professionals
Громадська спiлка "Iнститут сертифiкованих професiоналiв облiку й аудиту"

Інформаційне повідомлення

Інформаційне повідомлення

від 09 листопада 2018 р.

 

Членам Громадської спілки «Інститут сертифікованих

професіоналів обліку й аудиту» (ICAAP)

Шановні члени ICAAP!

Дозвольте Вам висловити найщирішу повагу та висловити наше спільне задоволенням тим, що Ви успішно завершили перегони з включення до Реєстру аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності (далі – Реєстр). Не дивлячись на певні труднощі, що виникали у декого із Вас під час включення до Реєстру, Ви всі, хто мав законні підстави, успішно виконали процедури з подання заяв та реєстраційних форм, з чим Рада ГС «ІСПОА» Вас всіх вітає.

З введенням в дію з 1 жовтня 2018 року Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» від 21.12.2017 р. № 2258-VIII (далі -  Закон 2258), а точніше з включенням нас як аудиторів та наших аудиторських фірм до Реєстру розпочинається новий непростий етап нашого аудиторського життя. З перших днів введення в дію Закону 2258, з перших кроків участі Вас в процедурах з включення до Реєстру кожний на собі відчув недолугість окремих положень цього Закону. Проте, як кажуть, це лише квіточки …

Зверніть увагу, будь ласка, хоча б на лист-звернення новоствореної Ради АПУ до Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю від 05.11.2018 р. № 01-01-21/53. Наші колеги-аудитори, члени Ради АПУ починають уже прозрівати, що жоден крок аудитора за новим Законом 2258 не можливий без додаткових роз’яснень. Таких листів-звернень Рада АПУ надіслала вже кілька, і це лише початок процесу. Питання, які Рада АПУ в листі від 05.11.2018 р. просить роз’яснити, хвилюють кожного із нас, оскільки без їх вирішення ми не можемо розпочати свою роботу, не можемо розпочати процедури прийняття клієнтів, укладення договорів на проведення аудиту і т.п.

Можна сказати, що це складнощі перехідного періоду – від старого закону до нового. Так, можливо. Але в складних ситуаціях багатьом із Вас рішення потрібно приймати уже зараз, сьогодні, а не через місяць, коли прийде відповідь від Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю.

Рада ГС «ІСПОА» пропонує рішення зі складних питань шукати шляхом об’єднання наших зусиль. Звертайтесь до нашої Спілки за відомими Вам телефонами та на електронну адресу (office@icaap.org.ua) з проблемами, які Вас хвилюють, слідкуйте за повідомленнями на нашому веб-сайті. Зараз потрібно не ховатись на зиму в схованку, а спільно братися за вирішення наших нагальних питань. Як перший конкретний крок в цьому напрямку, ми пропонуємо 23 листопада 2018 року (як варіант, можливо 22 листопада) провести нараду керівників аудиторських фірм – наших дійсних членів. Насамперед, на цій зустрічі ми плануємо остаточно узгодити питання створення мережі аудиторських фірм. Просимо надсилати Ваші пропозиції щодо тих невідкладних питань, які потребують спільного обговорення. За результатом аналізу Ваших пропозицій ми до 16 листопада сформуємо порядок денний цієї наради, надішлемо  його Вам та з врахуванням Ваших пропозицій уточнимо дату і час проведення зустрічі.

 

З повагою,

Президент ICAAP                                                                  О. А. Кузуб

 2018-11-05_Лист-ОСНАД-про-застосування-окремих-положень2018-11-05_Лист-ОСНАД-про-застосування-окремих-положень