Institute of Certified Accounting and Auditing Professionals
Громадська спiлка "Iнститут сертифiкованих професiоналiв облiку й аудиту"

Інформаційне повідомлення для членів ІСААР від 29 грудня 2020 р.

Громадська спілка

«Інститут сертифікованих професіоналів обліку й аудиту»

Україна, 01135, м. Київ, вул. Дмитрівська, буд. 71, оф. 214

office@icaap.org.ua  тел.044-228-08-64, тел./факс 044-482-39-06

 

Інформаційне повідомлення

від 29 грудня 2020 р.

Членам Громадської спілки «Інститут сертифікованих

професіоналів обліку й аудиту» (ICAAP)

Шановні члени ICAAP!

Ось і завершується 2020 рік. Багатьом із нас хотілось би зачинити за 2020 роком двері і навіть подумки в цей рік не повертатись, в рік карантинних обмежень, незрозумілої хвороби, витрат та втрат …

Проте, життя продовжується! І найпершими, хто це підтримує, є десятки тисяч людей, які перехворіли на коронавірус (COVID-19). 

Ми повинні рухатися вперед. І це стосується також професійної діяльності.

Діяльність нашої громадської спілки ICAAP в 2020 році є прикладом того, що в умовах карантинних обмежень можна братися за реалізацію важливих проектів і досягати значних результатів.

Ще 14 липня 2020 року ми інформували Вас про отримання ICAAP статусу партнера ICAEW (Інститут присяжних бухгалтерів Англії та Уельсу) у навчанні. Завдяки наявності партнерської угоди з вересня 2020 року ми розпочали в Києві та Одесі тренінги за Програмою ICAEW з вивчення МСФЗ, за результатами яких учасники тренінгів мали можливість прийняти участь в оцінюванні знань (іспиті) українською мовою з метою отримання міжнародного Сертифікату ICAEW з МСФЗ, який засвідчуватиме високий рівень знань МСФЗ відповідно до вимог пункту 4) статті 23 Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність».

Радий Вам повідомити, що вперше в Україні 03 грудня 2020 року зазначений вище іспит було проведено в Києві з дотриманням вимог ICAEW і на разі ми очікуємо на результати цього іспиту. Завдяки цілеспрямованості та наполегливості учасників і організаторів тренінгів навіть за умов наявності складних обставин ми змогли завершити 1-ий етап Програми ICAEW з вивчення МСФЗ та підготовки до оцінювання знань, що стало запорукою подальшої співпраці з ICAEW.

Завдяки міжнародного партнерства ми плануємо активно працювати і в напрямку безперервного професійного навчання аудиторів України. З цією метою, як тільки з’явилась визначеність у цьому питанні, ми підготували та подали в Комісію з атестації відповідно до вимог Порядку безперервного професійного навчання аудиторів заяву і необхідні документи на включення нашого навчального центру (ТОВ «Академія професійного розвитку ICAAP») до переліку осіб, які можуть проводити освітні заходи для всіх аудиторів. Нещодавно ми отримали гарну новину: Комісія з атестації своїм рішення від 09 грудня 2020 року № 3.1/4/10 прийняла щодо нашого центру позитивне рішення і ТОВ «Академія професійного розвитку ICAAP» включено до Перелік осіб, які можуть проводити освітні заходи для аудиторів. То ж з 2021 року ми розпочнемо для всіх бажаючих аудиторів, насамперед, для наших членів безперервне професійне навчання, в тому числі за міжнародними програмами з постійного професійного розвитку.

У 2020 році нашою спілкою ICAAP були успішно реалізовані кілька проектів з моніторингу систем контролю якості аудиторських послуг аудиторських фірм, що надають послуги з обов’язкового аудиту фінансової звітності підприємств, що становлять суспільний інтерес.

Наведена вище інформація є, насамперед, прикладом того, що навіть в складних умовах карантинних обмежень за умови об’єднання зусиль ми можемо разом досягати успіхів у нашій професійної діяльності. То ж не варто впадати в самоізоляцію, коли мова про нашу професійну співпрацю. Навпаки, в умовах кризи особливо є важливими згуртованість та єднання зусиль у складі ICAAP. Ваш вибір Ви можете легко продемонструвати своєчасністю сплати членських внесків, які є необхідними для статутної діяльності ICAAP.  

Членські внески в ICAAP – це Ваша невелика (за вартістю) інвестиція у свою аудиторську діяльність, яка принесе Вам у 2021 році значні економічні вигоди, зокрема:

  1. Як і у минулі роки, кожний дійсний член – фізична особа, який своєчасно сплачує членські внески до ICAAP, отримає 20% знижки від вартості освітніх заходів, які проводитиме ICAAP через свій центр – ТОВ «Академія професійного розвитку ICAAP». На сьогодні такі умови проходження безперервного професійного навчання не пропонує для своїх членів жодна інша професійна організацій бухгалтерів та/або аудиторів України.
  2. Керівники аудиторських фірм, насамперед, тих фірм, що знаходяться в 3 та 4 розділах Реєстру аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності, добре знають про перевірки з контролю якості аудиторських послуг суб’єктів аудиторської діяльності, які проводить Інспекція із забезпечення якості та Комітет з контролю якості аудиторських послуг АПУ. В своїй діяльності Інспекція керується, зокрема, Рекомендаціями щодо проведення перевірок з контролю якості аудиторських послуг (рішення ОСНАД від 30 серпня 2019 року № 5/7/13) та Типовими формами документів, пов’язаних з проведенням перевірок з контролю якості аудиторських послуг (рішення ОСНАД від 30 серпня 2019 року № 6/7/13), до складу яких, зокрема, входить Інформаційна анкета суб’єкта аудиторської діяльності (далі – Інформаційна анкета).

Тим, хто ще не мав задоволення заповнити Інформаційну анкету суб’єкта аудиторської діяльності, радимо як можна раніше почати роботу з цією анкетою, оскільки така робота вимагатиме від Вас зосередженості, витримки та багато вільного часу. Але, як свідчить досвід, при підготовці до перевірки з контролю якості Вам потрібна буде допомога і таку допомогу Вашій аудиторській фірмі може надати ICAAP.

На нашу думку, найбільш дієвою допомога може бути надана у вигляді моніторингу системи контролю якості аудиторських послуг Вашої аудиторської фірми. ICAAP має у своєму складі висококваліфікованих фахівців, які на високому професійному рівні допоможуть Вам з цього питання. Важливо розпочати моніторинг системи контролю якості завчасно – не пізніше ніж за півроку до початку обов’язкової перевірки з контролю якості. Найкращий результат досягається, коли моніторинг проводиться з певною періодичністю (не рідше раз на рік) на регулярній основі. Звертатися до ICAAP за допомогою за місяць чи за день до початку зовнішньої перевірки з контролю якості не варто. Позитивний результат в цьому випадку мало ймовірний.

Моніторинг системи контролю якості – це трудомісткий та тривалий процес, який потребує участі професіоналів високого рівня. Тому така послуг є платною. Але гарна новина в тому, що для аудиторських фірм – дійсних членів ICAAP буде надаватися значна знижка у розмірі 50% вартості такої послуги. Тому не зволікайте! Звертайтесь до ICAAP. Розпочнімо моніторинг системи контролю якості Вашої аудиторської фірми завчасно.

Це лише невеликий перелік тих справ, якими ICAAP буде опікуватися в 2021 році. Ми сподіваємося, що кожний наш член бачить своє майбутнє в аудиторській діяльності разом з ICAAP.

Звертайтесь до нашої Спілки за телефонами:

+38-044-228-0864;

+38-067-336-3672;

+38-063-63-034-63,

приєднуйтесь до нашої спільноти ICAAP на Viber (слідкуйте за нашим запрошенням приєднатися до спільноти),

пишіть на електронну адресу office@icaap.org.ua

та слідкуйте за повідомленнями на нашому веб-сайті.

 

З повагою,

Президент ICAAP                                                                      О. А. Кузуб