Institute of Certified Accounting and Auditing Professionals
Громадська спiлка "Iнститут сертифiкованих професiоналiв облiку й аудиту"

Інформаційне повідомлення для членів ІСААР від 10 грудня 2019 року

Громадська спілка

«Інститут сертифікованих професіоналів 

 обліку й аудиту»

Україна, 01135, м. Київ, вул. Дмитрівська, буд. 71, оф. 214

office@icaap.org.ua  тел.044-228-08-64, тел./факс 044-482-39-06

 

Інформаційне повідомлення                                                                                                                               

від 10 грудня 2019 р.   

Членам Громадської спілки «Інститут сертифікованих

професіоналів обліку й аудиту» (ICAAP)

                                                                                                                    Шановні члени ICAAP!

Добігає кінця 2019 рік, рік надій, сподівань та невизначеності.

До нового 2020 року залишається менше місяця, але більшість із нас сподівається за цей короткий час встигнути завершити 2019 рік позитивним результатом.

Для нашої громадської спілки ICAAP таким позитивним результатом буде отримання від своїх членів підтвердження, що у своїй професійній діяльності Ви надаєте перевагу згуртованості, єднанню і залишаєтеся у складі ICAAP. Таке підтвердження, зокрема, демонструється своєчасністю сплати Вами членських внесків, які є необхідними для статутної діяльності ICAAP.

Членські внески в ICAAP – це Ваша невелика (за вартістю) інвестиція у свою аудиторську діяльність, яка принесе Вам уже в 2020 році значні відсотки:

  • у вигляді забезпечення безперервного професійного навчання, яке проводитиметься ICAAP,
  • у вигляді моніторингу Ваших систем контролю якості аудиторських послуг, що стане запорукою успішного проходженнями Вашими фірмами зовнішніх перевірок з контролю якості,
  • через надання можливості бути членом аудиторської мережі ICAAP, тощо.
  1. Як і у минулі роки, кожний дійсний член – фізична особа, який своєчасно сплачує членські внески до ICAAP, отримає 50% знижки від вартості освітніх заходів, які проводитиме ICAAP через заснований Спілкою тренінговий центр – ТОВ «Академія професійного розвитку ICAAP», або матиме можливість безоплатно (за рахунок сплачених членських внесків) відвідати короткострокові заходи в обсязі 20 годин на рік. На сьогодні такі умови проходження безперервного професійного навчання не пропонує для своїх членів жодна інша професійна організацій бухгалтерів та/або аудиторів України.

Звертаємо увагу шановних членів ICAAP на те, що на веб-сайті Мінфіну з 21 листопада 2019 року оприлюднено для ознайомлення та надання зауважень і пропозицій проєкти наказів Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку складання іспитів при атестації аудиторів», «Про затвердження Порядку проходження стажування», «Про затвердження Порядку безперервного професійного навчання аудиторів» та «Про затвердження Порядку зарахування теоретичних знань» (далі – проєкти наказів). Хоча до змісту цих проєктів наказів є вагомі зауваження, але можна очікувати, що до кінця 2019 року ці проєкти наказів без особливих змін будуть затверджені Мінфіном. Таким чином, в 2020 році безперервному професійному навчанню аудиторів та атестації аудиторів буде дано старт. Пропонуємо Вам уважно ознайомитися з названими вище Порядками, насамперед, з Порядком безперервного професійного навчання аудиторів (Додаток 3). Зверніть увагу на п.7 розділу IV Додатку 3, яким визначено, що для цілей контролю за дотриманням вимог щодо безперервного професійного навчання аудиторів до трирічного періоду безперервного професійного навчання аудиторів не зараховується період з дати введення в дію Закону до набрання чинності цим Порядком, та, відповідно, стягнення до аудиторів не застосовуються. Це означає, що безперервне професійне навчання аудиторів за 2019 рік проходити не потрібно.

  1. Керівники аудиторських фірм, насамперед, тих фірм, що знаходяться в 3 та 4 розділі Реєстру аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності, добре знають про те, що зовнішні перевірки з контролю якості аудиторських послуг суб’єктів аудиторської діяльності вже розпочалися. Це стало можливим після затвердження Мінфіном 29.08.2019 р. Порядку проведення перевірок з контролю якості аудиторських послуг (далі – Порядок). Згідно цього Порядку Рада нагляду за аудиторською діяльністю затвердила Рекомендації щодо проведення перевірок з контролю якості аудиторських послуг (рішення від 30 серпня 2019 року № 5/7/13) та Типові форми документів, пов’язаних з проведенням перевірок з контролю якості аудиторських послуг (рішення від 30 серпня 2019 року № 6/7/13), зокрема, Інформаційну анкету суб’єкта аудиторської діяльності (далі – Інформаційна анкета).

Тим, хто ще не мав задоволення заповнити Інформаційну анкету суб’єкта аудиторської діяльності, радимо як можна раніше почати роботу з цією анкетою, оскільки така робота вимагатиме від Вас зосередженості, витримки та багато вільного часу. Хто не має достатньо вільного часу, почніть заповнювати Інформаційну анкету з кінця – з розділу V «Опис програми моніторингу внутрішнього контролю якості САД». Після неділі натхненої роботи у Вас виникне думка звернутися за допомогою до друзів. А якщо цілком без жартів, то при підготовці до зовнішньої перевірки з контролю якості Вам потрібна буде допомога і таку допомогу Вашій аудиторській фірмі може надати ICAAP.

На нашу думку, найбільш дієво допомога може бути надана у вигляді моніторингу системи контролю якості аудиторських послуг Вашої аудиторської фірми. ICAAP має у своєму складі висококваліфікованих фахівців, які на високому професійному рівні допоможуть Вам з цього питання. Важливо розпочати моніторинг системи контролю якості завчасно – не пізніше ніж за півроку до початку зовнішньої перевірки з контролю якості. Найкращий результат досягається, коли моніторинг проводить з певною періодичністю (не рідше раз на рік) на регулярній основі. Звертатися до ICAAP за допомогою за місяць чи за день до початку зовнішньої перевірки з контролю якості не варто. Позитивний результат в цьому випадку мало ймовірний.

Моніторинг системи контролю якості – це трудомісткий та тривалий процес, який потребує участі професіоналів високого рівня. Тому така послуг є платною. Але гарна новина в тому, що для аудиторських фірм – дійсних членів ICAAP буде надаватися значна знижка у розмірі 50% вартості такої послуги. Тому не зволікайте! Звертайтесь до ICAAP. Розпочнімо моніторинг системи контролю якості Вашої аудиторської фірми завчасно.

  1. Проте, найбільша віддача від членства Вашої фірми і Вас в ICAAP досягається через участь в аудиторській мережі ICAAP. Якщо в попередньому випадку, розглянутому вище, мова йде про важливий, але лише один елемент системи контролю якості, то у складі аудиторської мережі ICAAP Ви отримуєте допомогу і підтримку за всіма шести елементами системи контролю якості та матимете доступ до ресурсів аудиторської мережі, зокрема, до трудових ресурсів. Ознайомтесь з Договором приєднання про утворення та діяльність аудиторської мережі ІСААР (https://drive.google.com/open?id=1cZ4lnNq0qloKkEelL1f88_B_aGqnsdjV). Оцініть можливості і переваги у єдності зусиль професіоналів. Те, що Вам здається неможливим і нездійсненним, легко можна реалізувати зусиллями уже 10 малих аудиторських фірм.

Це лише невеликий перелік тих справ, якими ICAAP буде опікуватися в 2020 році. Ми сподіваємося, що кожний наш член бачить своє майбутнє в аудиторській діяльності разом з ICAAP.

Звертайтесь до нашої Спілки за телефонами:

+38-044-228-0864;

+38-067-336-3672;

+38-066-997-9724;

+38-063-63-034-63,

приєднуйтесь до нашої спільноти ICAAP на Viber (слідкуйте за нашим запрошенням приєднатися до спільноти),

пишіть на електронну адресу office@icaap.org.ua

та слідкуйте за повідомленнями на нашому веб-сайті.

 

З повагою,

Президент ICAAP                                                                                  О. А. Кузуб