Institute of Certified Accounting and Auditing Professionals
Громадська спiлка "Iнститут сертифiкованих професiоналiв облiку й аудиту"

ІСААР в 2017 році

Членам Громадської спілки

«Інститут сертифікованих

професіоналів обліку й аудиту» (ICAAP)

Шановні члени ICAAP!

Засвідчую Вам свою повагу та вдячність за те, що в цей непростий для аудиторів України час Ви залишаєтесь вірними своєму вибору щодо розвитку нашої професії шляхом гуртування навколо ICAAP.

2017 рік, що розпочався досить активно, я пропоную вважати роком ICAAP.

За цими словами криється наша підвищена активність в реалізації статутних цілей ICAAP. Підґрунтя для цих активних змін ми з Вами заклали ще наприкінці 2016 році, провівши черговий З’їзд  ICAAP. На З’їзді ми внесли необхідні зміни в Статут ICAAP, що дозволило нашій Спілці отримати статус неприбуткової організації згідно вимог Податкового кодексу. На З’їзді ми планували придбати корпоративні права АПУ в одному із центрів, які здійснюють удосконалення знань аудиторів. Ці плани вже виконані і ми маємо свій тренінговий центр ДП «Статус – Інформ» ГС «Інститут сертифікованих професіоналів обліку й аудиту», який розпочне здійснення удосконалення знань аудиторів з квітня 2017 року. Звертаю увагу всіх дійсних членів – фізичних осіб, які є аудиторами, що для них удосконалення знань в рідному тренінговому центрів буде проводитися зі знижкою 50% (приблизно за 1600 грн., коли для інших аудиторів така послуга буде коштувати 3000 – 4000 грн.).

Наприкінці 2016 року та початку 2017 року ми з Вами провели цілеспрямовану роботу з підготовки до проведення З’їзду аудиторів України, який відбудеться 2 березня 2017 року. Більшість наших дійсних членів – фізичних осіб є делегатами цього З’їзду. Тому я впевнений, що наші представники будуть в новому складі АПУ і їх діяльність в АПУ буде сприяти досягненню статутних цілей ICAAP. Ця моя впевненість пов’язана також з тим, що на цьому З’їзді ми виступаємо в коаліції з нашими колегами зі Спілки аудиторів України та Палати аудиторів і бухгалтерів України.

Коаліція трьох громадських професійних об’єднань, що була створена перед З’їздом аудиторів України, є важливою, насамперед,  у формуванні скоординованої позиції аудиторської спільноти щодо прийняття нового проекту Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» (реєстр. № 6016 від 03.02.2017 р.), що переданий КМ України у Верховну Раду. В напрямку поліпшення цього законопроекту нас чекає попереду ще велика робота. Але навіть поверхневий огляд цього проекту закону дає нам розуміння того, що з прийняттям змін у регулюванні аудиторської діяльності в Україні конкурентно здатними будуть лише ті аудиторські фірми, які спроможні до об’єднання та скоординованої співпраці.

Динамічні змін в аудиторській діяльності потребують цілеспрямованих зусиль. Тому я пропоную провести наприкінці березня 2017 року зустріч директорів аудиторських фірм, які є дійсними членами нашої Спілки. Більш конкретнішу дату буде узгоджено пізніше.

Для реалізації наших амбітних планів нам знадобляться відповідні фінансові ресурси. Тому Рада Спілки прийняла рішення про незначне збільшення членських внесків в 2017 році, зокрема, для дійсних членів – фізичних осіб розмір внеску буде становити 150 грн. в місяць (450 грн. та 1800 грн. відповідно за квартал та рік) і для дійсних членів – юридичних осіб цей внесок буде становити 300 грн. в місяць (900 грн. та 3600 грн. відповідно за квартал та рік). У випадку, коли дійсні члени – фізичні особи працюють в аудиторській фірмі чи є її власниками, яка як юридична особа є дійсним членом Спілки, для таких дійсних членів – фізичних осіб застосовується знижка у розмірі 50% до встановленого розміру членського внеску. Сподіваюсь, що Ви з розумінням сприймете необхідність збільшення розміру членського внеску.

Бажаю Вам успіхів в бізнес діяльності та в особистому житті.

З повагою,

Президент ICAAP                                                                                                 Кузуб О. А.