Institute of Certified Accounting and Auditing Professionals
Громадська спiлка "Iнститут сертифiкованих професiоналiв облiку й аудиту"

Як за новими правилами заповнювати поле ПН «Складена на операції, звільнені від оподаткування»?

ДФС зазначає, що у верхній лівій частині податкової накладної/розрахунку коригування у полі «Складена на операції, звільнені від оподаткування» проставляється позначка «Без ПДВ». У разі заповнення цього поля у графі 8 розділу Б табличної частини податкової накладної вказується код ставки «903» та в обов’язковому порядку заповнюється графа 9 «Код пільги».

У РК, складених до ПН, у яких було заповнено поле «Складена на операції, звільнені від оподаткування», це поле також має бути заповнене . У разі заповнення цього поля у графі 11 розділу Б розрахунку коригування вказується код ставки «903» та в обов’язковому порядку заповнюється графа 12 «Код пільги».

Нагадаємо, що наказом Мінфіну № 763 внесено зміни до форми податкової накладної та порядку її заповнення. Та з 1 грудня 2018 року реєстрація ПН та РК в ЄРПН здійснюється за формою, затвердженою наказом №763, незалежно від дати складання таких ПН та РК.

Більше, про окремі особливості складання та реєстрації ПН та РК в ЄРПН, можна ознайомитися в листі ДФС від 27.11.2018 р. №36942/7/99-99-15-03-02-17.