Institute of Certified Accounting and Auditing Professionals
Громадська спiлка "Iнститут сертифiкованих професiоналiв облiку й аудиту"

Як визначити групу коригування в РК до ПН?

Як зробити розрахунок коригування у разі зміни ціни товару та асортименту? Що таке №з/п групи коригувань?

  1. показники рядка податкової накладної, що коригується, зазначаються із знаком «-» окремо в кожній графі;
  2. додається(ються) новий(і) рядок(ки) з виправленими показниками (за потреби), якому(им) присвоюється новий черговий порядковий номер, що не зазначався в податковій накладній;
  3. рядку податкової накладної, що коригується, зазначеному із знаком «-», та новому(им) рядку(ам) з виправленими показниками, що його замінює(ють), присвоюється однаковий порядковий номер групи коригування, який зазначається у графі 2.2 табличної частини розрахунку коригування, та наводиться однакова причина коригування.

Кількість груп коригування у розрахунку коригування може бути необмежена. Кожній групі коригування присвоюється окремий наступний порядковий номер.

Наприклад, потрібно змінити ціну на один товар (цей товар був зазначений у першому рядку у податковій накладній) і номенклатуру щодо іншого товару (цей товар був зазначений у другому рядку  у податковій накладній). Всього у ПН було три рядки, тож нові рядки отримають номери 4 та 5 у графі 1.2 розрахунку коригування. Якщо коригуються рядки з двома різними причинами, то груп коригування буде теж дві: з номерами 1 і 2 у графі 2.2.

Зразок дивіться тут>>

Автор: Єгорова Юлія
Джерело «Дебет-Кредит»