Institute of Certified Accounting and Auditing Professionals
Громадська спiлка "Iнститут сертифiкованих професiоналiв облiку й аудиту"

Як відображати компенсацію за невикористану відпустку у Додатку 4 Звіту з ЄСВ?

У таблиці 6 графа 10 «Код типу нарахувань» заповнюється лише у випадках, передбачених переліком кодів типу нарахувань 1-12. Зокрема, із кодом типу нарахувань «10» відображаються суми нараховані за дні щорічних та додаткових відпусток (п. 9 р. IV Порядку №435).

Своєю чергою, ст. 24 Закону «Про відпустки» визначено, що у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані ним дні щорічної відпустки, а також додаткові відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину - інваліда з дитинства підгрупи А I групи.

При цьому, варто зауважити, що у разі звільнення працівнику нараховуються не безпосередньо відпускні за певний час – за невідпрацьовані дні, а компенсація за дні невикористаної відпустки, без прив’язки до певного невідпрацьованого періоду. Тож фактично підстав для відображення суми такої компенсації із кодом типу нарахування «10» у платника податків немає.

Аналогічну позицію висловлювали як податківці у «ЗІР» (підкатегорія 301.06.01), так і експерти з «Вісника». Зокрема, вони зазначали, що роботодавець (страхувальник), від якого звільняється працівник, нараховує та відображає в таблиці 6 додатку 4 до Порядку №435 у складі загальної суми нарахованої заробітної плати (доходу) суму компенсації за невикористані дні щорічної відпустки, яка за бажанням працівника перераховується на рахунок підприємства, на яке він переходить.

Автор: Станіслав Горбовцов
Джерело «Дебет-Кредит»