Institute of Certified Accounting and Auditing Professionals
Громадська спiлка "Iнститут сертифiкованих професiоналiв облiку й аудиту"

Виправляємо помилки, допущені в таблиці 1 Звіту з ЄСВ (додаток 4)

Як виправити помилки, допущені в таблиці 1 Звіту з ЄСВ (додаток 4)?

На жаль, поточна редакція Порядку №435 та самої форми таблиці 1 не дозволяє виправити більшість помилок, які можуть бути допущені при її складанні.

Так, п. 2 розд. V Порядку №435 визначено, що у разі виявлення страхувальником у звіті після закінчення звітного періоду помилки в реквізитах (крім сум), що стосується страхувальника або застрахованої особи, подаються скасовуючі документи. Тобто страхувальник повинен сформувати та подати звіт за попередній період, який містить:

1) перелік таблиць звіту,

2) відповідну таблицю зі статусом «скасовуюча» з відомостями, які були помилкові, на одну або декількох застрахованих осіб;

3) відповідну таблицю зі статусом «початкова» із зазначеними правильними відомостями на одну або декількох застрахованих осіб. При цьому таблиця 6 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу) застрахованим особам» додатка 4 повинна містити дані по кожній застрахованій особі окремо.

Але: Звіт, сформований для виправлення помилок за попередні звітні періоди, не повинен містити таблиць 1 — 4 додатка 4 до Звіту з ЄСВ. При цьому внесення змін до сум нарахованої заробітної плати або доходу та у зв'язку з цим донарахованих сум єдиного внеску за звітний місяць при формуванні і поданні скасовуючих документів не допускається.

Тобто подати окремо таблицю 1 з виправленнями неможливо. Та й не має форма цієї таблиці статусу «скасовуюча» або «додаткова». Тож виправляти в ній дозволено помилки минулих звітних періодів лише у поточному звітному періоді, шляхом застосування рядків 4 та 5. І це мають бути помилки саме щодо сум ЄСВ та доходу, на який цей ЄСВ нараховано.

При цьому слід враховувати, що таблиця 1 Звіту з ЄСВ (додатка 4 до Порядку №435) формується на підставі даних таблиці 6 цього Звіту. Отже, помилки, які можна виправити в таблиці 1, скоріше за все, доведеться виправляти і в таблиці 6 (докладніше про це далі).

Тобто рядок 4 «Донараховано та/або доутримано єдиний внесок у зв'язку з виправленням помилки, допущеної в попередніх звітних періодах (р. 4.1 + р. 4.2 + р. 4.3)» та рядок 5 «Зменшено суму єдиного внеску у зв'язку з виправленням помилки, допущеної в попередніх звітних періодах (р. 5.1 + р. 5.2 + р. 5.3)» в таблиці 1 додатка 4 до Порядку №435 формуються шляхом нарахування сум єдиного внеску на суми виплат нарахованої заробітної плати/доходу у межах максимальної величини, що вказані в таблиці 6 додатка 4 до Порядку №435 з урахуванням кодів типу нарахувань.

У рядку «Зміст помилки» вказується період, в якому виявлено помилку, та сума і вид виплати, на яку не нараховано та/або зайво нараховано єдиний внесок. За наявності декількох помилок описується кожна з них.