Institute of Certified Accounting and Auditing Professionals
Громадська спiлка "Iнститут сертифiкованих професiоналiв облiку й аудиту"

Відображаємо допомогу по вагітності та пологах у ф. №1ДФ

Як в формі №1ДФ відобразити допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами?

Відповідно до пп. 165.1.1 ПКУ до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги у вигляді адресних виплат та надання соціальних і реабілітаційних послуг відповідно до закону, компенсацій, включаючи суми допомоги по вагітності та пологах.

Отже, допомога по вагітності та пологах не оподатковується ані ПДФО, ані військовим збором. І, хоча така допомога виплачується за кілька місяців, вона нараховується у місяці надання листка непрацездатності. Тож, її треба відобразити в формі №1ДФ загальною сумою у місяці нарахування.

Така допомога відображається лише в графах 3 і 3а, як неоподаткований дохід. Згідно із Довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку №4, сума допомоги по вагітності та пологах відображається у розділі І податкового розрахунку за ф. №1ДФ під ознакою доходу «128». Треба зазначити такий дохід і в розділі ІІ звіту.

Але якщо допомога була нарахована в одному кварталі, а виплачена в наступному, то і відображати її слід у звіті відповідно: у графі 3 в кварталі нарахування, у графі 3а – в кварталі виплати.

Автор:Галина Казначей
Джерело:«Дебет-Кредит»