Institute of Certified Accounting and Auditing Professionals
Громадська спiлка "Iнститут сертифiкованих професiоналiв облiку й аудиту"

В які строки виплачувати матеріальне забезпечення від ФСС?

ФСС у Дніпропетровській області нагадує, що страхувальник зобов’язаний здійснити виплати матеріального забезпечення в строки встановлені відповідно до вимог ст. 32 Закону №1105:

Допомога з тимчасової непрацездатності, по вагітності та пологах виплачується:

1) застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), інших підставах, передбачених законом, – у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати зарплати;

2) добровільно застрахованим особам, застрахованим особам, які працюють на умовах ЦПД, провадять підприємницьку чи іншу діяльність – протягом 10 днів після призначення допомоги.

Допомога на поховання виплачується не пізніше наступного робочого дня після отриманнястрахувальником страхових коштів від Фонду соціального страхування.

З 1 жовтня після проведення виплат за рахунок коштів Фонду страхувальник буде надсилати  повідомлення   про   проведення   виплат за формою, наведеною у додатку 2 до Порядку №12. Повідомлення може бути надіслано в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису або надіслано листом з повідомленням, або надано безпосередньо до відділення Фонду. Повідомлення надсилається страхувальником протягом місяця з дня проведення виплат.

У разі відсутності інформації від страхувальника про виплати застрахованим особам протягом трьох місяців з дня фінансування відділення Фонду здійснює перевірку щодо використання коштів Фонду.