Institute of Certified Accounting and Auditing Professionals
Громадська спiлка "Iнститут сертифiкованих професiоналiв облiку й аудиту"

Увага! Карантин продовжать до 22 травня (але з послабленнями)

Кабмін продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. Відповідне рішення було прийняте на позачерговому засіданні Уряду 4 травня. 

При цьому Прем'єр-міністр Д. Шмигаль зауважив, що пом’якшення карантину не означає його зняття. "ВООЗ продовжила дію глобального режиму надзвичайної ситуації. У світі залишається понад 2 млн активних хворих на коронавірус. Тому частина обмежень в Україні продовжують діяти до 22 травня", - зазначив він.

Своєю чергою, Міністр охорони здоров’я Максим Степанов додав, що пом’якшення, які заплановані з 11 травня, будуть впроваджуватися на умовах адаптивного карантину. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, залежно від епідеміологічної ситуації. 

Які пом'якшення будуть діяти з 11 травня?

За повідомленням МОЗ, серед запланованих послаблень є наступні: відкриття парків, скверів, зон відпочинку, перукарень, салонів краси, літніх майданчиків кафе і ресторанів. Також Уряд розглядає можливість дозволити:

  1. роботу закладів громадського харчування на виніс,
  2. оптову і роздрібну торгівлю непродовольчими товарами (крім зон розваг та фудкортів у ТРЦ);
  3. роботу закладів побутового обслуговування, музеїв, бібіліотек,
  4. тренування спортивних команд на закритих базах тощо.

За даними Уряду, також зможуть відновити роботу стоматологи, аудитори, адвокати, нотаріуси, сервіс побутової техніки.

«При цьому всі анонсовані послаблення відбуватимуться за умови дотримання суворих протиепідемічних та санітарних критеріїв. Ніхто не буде ризикувати здоров’ям та життям українців», — підкреслив Максим Степанов. 

Фінальний текст постанови буде доопрацьовуватися Міністерством охорони здоров’я разом із іншими відомствами протягом декількох днів.

Автор: Волос Наталія
Джерело: «Дебет-Кредит»