Institute of Certified Accounting and Auditing Professionals
Громадська спiлка "Iнститут сертифiкованих професiоналiв облiку й аудиту"

У якому періоді враховувати показники уточнюючої декларації з ПДВ?

Фізособа-підприємець, платник ПДВ, подав уточнюючий розрахунок за грудень 2017 р. (збільшилось значення рядка 19 та 21). Уточнюючий розрахунок подано 20 лютого. У якому періоді враховуються дані уточнення: у декларації за січень чи за лютий?

Згідно з п. 5 розділу VI Порядку 21 у разі виправлення значення рядка 21 декларації, яке у майбутніх звітних періодах не вплинуло на значення рядка 18 чи рядка 20.2, уточнюючий розрахунок подається за один звітний період, у якому вносяться відповідні зміни.

При цьому значення графи 6 рядка 21 уточнюючого розрахунку (як збільшення, так і зменшення) враховується у рядку 16.2 декларації за звітний період, у якому подано такий уточнюючий розрахунок.

Водночас, податківці у "ЗІР", категорії 101.23 роз’яснюють, якщо такі уточнючі розрахунки подаються до подання податкової декларації за останній звітний (податковий) період, у якому значення рядка 21 декларації впливало на значення рядка 18 чи рядка 20.2, то уточнені показники враховуються в показниках такої декларації.

Тож, враховуючи вищезазначене, необхідно враховувати чи вплинуло таке уточнення на рядок 18 чи 20.2 декларації за січень. Якщо не вплинуло, то уточнюючі показники враховуються у декларації за лютий, якщо вплинули - то у декларації за січень.

Отже, у даному випадку декларація за січень 2018 року заповнена правильно, якщо виправлення декларації за грудень 2017 р. вплинуло на її показники.

Автор:Горбовцов Станіслав
Джерело:«Дебет-Кредит»