Institute of Certified Accounting and Auditing Professionals
Громадська спiлка "Iнститут сертифiкованих професiоналiв облiку й аудиту"

Складання ПН на неплатника ПДВ з кодом 200000000000

Як скласти податкову накладну на неплатника ПДВ з кодом 200000000000?

Якщо постачальник здійснює постачання:

  1. для власних потреб дипломатичних місій в Україні, а також для використання особами з числа дипломатичного персоналу цих дипломатичних місій та членами їх сімей, які проживають разом з такими особами, товарів з оплатою у безготівковій формі та послуг, операції з постачання яких відповідно до п. 197.2 статті ПКУ звільняються від оподаткування податком на додану вартість;
  2. особі, не зареєстрованій платником ПДВ, товарів/послуг, оподаткування ПДВ операцій з постачання яких відповідно до статті 211 ПКУ здійснюється у пільговому режимі та які придбаваються за кошти міжнародної технічної допомоги за проектом (програмою) в рамках проведення операцій, пов'язаних із виконанням робіт з підготовки до зняття і зняття енергоблоків Чорнобильської АЕС з експлуатації та перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему;
  3. особі, не зареєстрованій платником ПДВ, товарів/послуг, операції з постачання яких звільнені від оподаткування податком відповідно до пункту 26 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ та які оплачуються за рахунок грантів (субгрантів), наданих відповідно до програм Глобального фонду для боротьби із СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні.

Реквізит «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» — проставляється позначка «х» та зазначається тип причини — 12 (див. п. 8 Порядку №1307).

Графа «Отримувач (покупець)». У цій графі зазначається найменування юридичної особи (дипломатичної місії) або прізвище, ім'я, по батькові (далі — П. І. Б.) фізичної особи (особи з числа дипломатичного персоналу та членів їх сімей), а у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставляється умовний ІПН «200000000000».

Така податкова накладна складається в електронній формі та видається за вибором отримувача (покупця) в один з таких способів:

  1. або надсилається в електронному вигляді;
  2. або надається у паперовому вигляді шляхом її друкування.

Звісно, що її також треба зареєструвати в ЄРПН у строки, встановлені п. 201.10 ПКУ.

Зокрема, дипломатичним місіям такі ПН потрібні для відшкодування сум ПДВ, сплачених ними під час придбання таких товарів і послуг на митній території України (п. 6 Порядку №1240).