Institute of Certified Accounting and Auditing Professionals
Громадська спiлка "Iнститут сертифiкованих професiоналiв облiку й аудиту"

РК для виправлення помилки в ІПН: яку причину коригування зазначати у графі 2?

ФСУ у підкатегорії 101.16 ресурсу «ЗІР» зазначила, що згідно з п. 192.1 ПКУ у випадку виправлення помилок, допущених при складанні ПН, у тому числі не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, складається РК до ПН (далі – розрахунок коригування).

Відповідно до п. 21 Порядку №1307, у разі складання розрахунку коригування з метою виправлення помилок, допущених при складанні ПН, не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, у розрахунку коригування зазначаються виправлені дані.

Для виправлення помилки, допущеної при складанні ПН у індивідуальному податковому номері (далі – ІПН) покупця, платнику податку необхідно скласти розрахунок коригування до такої ПН, у якому зазначити такий невірний ІПН покупця та зі знаком «–» показники розділу «Б» табличної частини такої ПН, а також скласти та зареєструвати в ЄРПН нову ПН з правильним «ІПН покупця», у полі «Дата складання» якої зазначити дату виникнення податкових зобов’язань за операцією з постачання товарів/послуг такому покупцю.

При цьому у графі 2 розрахунку коригування, який складається для виправлення помилки в ІПН покупця, допущеної у ПН, тимчасово (до внесення змін до порядку заповнення та форми ПН) доцільно використовувати причину коригування «Повернення товару або авансових платежів».