Institute of Certified Accounting and Auditing Professionals
Громадська спiлка "Iнститут сертифiкованих професiоналiв облiку й аудиту"

Працівника переведено на повну ставку: чи буде зміна базового місяця для розрахунку індексації?

Як порахувати індексацію станом на травень 2019 р. для працівника, якого прийнято на роботу 13.08.2018 р. з окладом 13 542 грн та зайнятістю 92,5% (14 640 грн при 100% окладу), якщо в листопаді 2018 р. у нього збільшився оклад до 14 640 грн за рахунок збільшення зайнятості до 100%?

Згідно з п. 5 Порядку №1078, у разі підвищення тарифних ставок (окладів), стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, визначених у п. 2 цього Порядку, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100%. Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення.

Сума індексації у місяці підвищення грошових доходів, зазначених у абз. 1 цього пункту, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалася у місяці підвищення доходу.

Мінсоцполітики в листі від  27.12.2012 р.  №518/10/136-12 зауважує, що у разі, якщо працівник працював на 0,5 ставки, а потім перейшов на місячну норму часу і при цьому посадовий оклад (ставка) не збільшувався, то базовий місяць у такому випадку не змінюється. Якщо при переведенні працівника з 0,5 ставки на повну відбувається підвищення посадового окладу (ставки), то має бути здійснено порівняння суми підвищення заробітної плати та суми індексації із розрахунку за повний робочий час.

Отже, якщо при переведенні працівника з режиму неповного робочого часу на повну місячну норму,  фактично оклад не підвищувався, то базовий місяць для розрахунку індексації в цьому випадку не змінюється.

Автор: Степанов Михаил
Джерело «Дебет-Кредит»