Institute of Certified Accounting and Auditing Professionals
Громадська спiлка "Iнститут сертифiкованих професiоналiв облiку й аудиту"

Податкова накладна на послуги: чи зазначати використані матеріали?

Підприємство надає послуги монтажу систем опалення, вентиляція, каналізації та інше. Акти виконаних робіт складаються з вартості робіт та використаних матеріалів. Як у такому випадку зазначати номенклатуру в податковій накладній?

Номенклатура товарів/послуг продавця, одиниця виміру товару/послуги, кількість, ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ в податковій накладній повинна відповідати тій, що зазначена в первинних документах (актах, видаткових накладних, договорах).

Отже, саме умови договору визначають номенклатуру, що зазначається в податковій накладній. Тут можливі різні варіанти, наприклад:

  1. За договором постачальник надає замовнику лише послуги (монтаж системи вентиляції, опалення, каналізації і т.д). При цьому матеріали, що використовувались, є давальницькими (їх надає замовник). У такому випадку постачальник складає лише акти виконаних робіт на повну вартість наданих послуг з договором, а витрачені давальницькі матеріали зазначає, наприклад, у довідці або у звіті про їх використання;
  2. За договором постачальник продає замовнику необхідне обладнання та паралельно надає послуги з монтажу такого обладнання. У такому випадку складається і акт виконаних робіт (на вартість саме монтажних робіт), і видаткова накладна на вартість відвантажених матеріалів.

Зверніть увагу! Якщо за договором надаються саме послуги, то в податковій накладній відповідно зазначається аналогічна номенклатура (тільки послуги). Обладнання при цьому в податковій накладній окремим рядком не зазначається, навіть, якщо воно включається до собівартості таких послуг.

Якщо ж поставляються і послуги, і товари (матеріали, обладнання), постачальник зазначає у податковій накладній і вартість послуг, і вартість відвантаженого обладнання згідно з актом наданих робіт/послуг та видатковою накладною

Автор:Горбовцов Станіслав
Джерело:«Дебет-Кредит»