Institute of Certified Accounting and Auditing Professionals
Громадська спiлка "Iнститут сертифiкованих професiоналiв облiку й аудиту"

На суму винагороди за авторським договором ЄСВ не нараховується

Найманому працівникові потрібно виплатити авторську винагороду за розробку нового продукту (цю виплату буде проведено одноразово, сума - 1000 грн). Як оподатковується така винагорода? Яка ознака доходу зазначається в формі №1ДФ?

ДФСУ зауважує, що ЄСВ не нараховується на винагороду, що сплачується за авторським договором на створення та використання творів науки, літератури та мистецтва, крім гонорару штатним працівникам редакцій газет, журналів, інших ЗМI, видавництв, установ мистецтва та (або) оплата їх праці, що нараховується за ставками (розцінками) авторської (постановочної) винагороди, нарахованої на відповідному підприємстві.

А ось якщо авторська винагорода виплачується фізособі, у тому числі працівнику згідно з умовами трудового або цивільно-правового договору, то така винагорода є базою нарахування ЄСВ.

Щодо ПДФО та військового збору, тут оподаткування здійснюється на загальних підставах, адже зазначена сума потрапляє до загального оподатковуваного доходу фізособи.

Адже відповідно до пп. 164.2.3 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, доходи від продажу об’єктів майнових і немайнових прав, зокрема, інтелектуальної (промислової) власності, та прирівняні до них права, доходи у вигляді сум авторської винагороди, іншої плати за надання права на користування або розпорядження іншим особам нематеріальним активом (творами науки, мистецтва, літератури або іншими нематеріальними активами), об’єкти права інтелектуальної промислової власності та прирівняні до них права, у тому числі отримані спадкоємцями власника такого нематеріального активу.

Отже, з нарахованої суми винагороди  буде утримаватися ПДФО за ставкою 18% та ВЗ за ставкою 1,5%. У формі № 1ДФ зазначена виплата відображається за ознакою доходу «103».

Автор: Степанов Михаил
Джерело «Дебет-Кредит»