Institute of Certified Accounting and Auditing Professionals
Громадська спiлка "Iнститут сертифiкованих професiоналiв облiку й аудиту"

Касовий метод з ПДВ для електроенергетичної та вугільної галузі продовжено до 2022 року

Офіс великих платників податків повідомляє, що Законом №2628 викладено у новій редакції п. 44 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ, яким до 1 січня 2022 року продовжено застосування касового методу податкового обліку з ПДВ для операцій з постачання (у тому числі оптового), передачі, розподілу електричної та/або теплової енергії, постачання вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД.

При цьому, суми ПДВ, зазначені у податкових накладних/розрахунках коригування (складених як до зазначеної дати, так і після неї), можуть бути віднесені платниками податку, у тому числі платниками податку, які застосовують касовий метод податкового обліку ПДВ, до складу податкового кредиту (у разі дотримання інших умов, встановлених ПКУ для формування податкового кредиту):

  1. у разі своєчасної реєстрації в ЄРПН – протягом 1095 календарних днів з дати складання таких податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних;
  2. у разі несвоєчасної реєстрації в ЄРПН – протягом 1095 календарних днів з дати складання таких податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних, але не раніше дати такої реєстрації.

Тобто, платники податку, які застосовують касовий метод податкового обліку ПДВ, включають до податкового кредиту суми ПДВ, зазначені у отриманих податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, у звітному (податковому) періоді, у якому відбулася сплата коштів (надано інші види компенсації) за придбані товари/послуги, але не пізніше терміну, визначеного п. 198.6 ПКУ (з 03.12.2017 р. – 1095 календарних днів з дати складання податкової накладної, до 03.12.2017 р. – 365 календарних днів з дати складання податкової накладної), або у будь-якому наступному звітному (податковому) періодів межах вищезазначеного терміну.

Отже, починаючи з 03.12.2017 р. не можуть бути віднесені до податкового кредиту (у тому числі у разі застосування платниками податку касового методу податкового обліку ПДВ) суми ПДВ, зазначені у податкових накладних, з дати складання яких минуло 1095 календарних днів (незалежно від дати складання таких податкових накладних – до 03.12.2017 р. чи після зазначеної дати).