Institute of Certified Accounting and Auditing Professionals
Громадська спiлка "Iнститут сертифiкованих професiоналiв облiку й аудиту"

Донарахували ПДВ: як сплачувати до бюджету?

У разі подання уточнюючих розрахунків на збільшення ПЗ з ПДВ сплата необхідної суми підлягає перерахуванню в СЕА ПДВ, а штраф з пенею – до бюджету

Офіс великих платників податків ДФС розповідає, що основні принципи функціонування системи електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – СЕА ПДВ) визначено ст. 200-1 розділу V ПКУ та регламентовано Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженим постановою КМУ від 16.10.2014 р. №569«Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість» (далі – Порядок №569).

У випадку виникнення невідповідності між відповідними показниками податкової звітності з ПДВ та даними ЄРПН (закрема показник Σ перевищ), платнику необхідно виправити таку невідповідність шляхом подання уточнюючих розрахунків за відповідні звітні періоди та/або зареєструвати в ЄРПН відповідні ПН/РК залежно від виду допущеної помилки.

Розрахунки з бюджетом у системі електронного адміністрування ПДВ здійснюються з рахунків, відкритих платникам ПДВ у СЕА ПДВ, крім випадку, передбаченого абз. 2 п. 87.1 ПКУ.

У разі подання платником ПДВ уточнюючих розрахунків до податкових декларацій з ПДВ за попередні звітні (податкові) періоди, які передбачають збільшення податкових зобов’язань з ПДВ, що підлягають перерахуванню до бюджету, для перерахування таких зобов’язань до бюджету ДФС не пізніше наступного робочого дня подання таких уточнюючих розрахунків надсилає Державній казначейській службі України (далі – Казначейство) реєстр платників ПДВ, в якому зазначаються, зокрема суми ПДВ, що підлягають перерахуванню до бюджету (п. 20 Порядку №569). Казначейство перераховує суми ПДВ до бюджету на підставі такого реєстру.

Сплата податкових зобов’язань, визначених контролюючим органом відповідно до пп. 54.3.1, 54.3.2, 54.3.5, 54.3.6 ПКУ, та сплата передбачених ПКУ штрафних санкцій і пені здійснюються платником ПДВ з поточного рахунка до відповідного бюджету (п. 25 Порядку №569).

У разі подання уточнюючих розрахунків до податкової звітності з ПДВ, які передбачають збільшення податкових зобов’язань з ПДВ, сплата необхідної суми підлягає перерахуванню на електронний рахунок.

При цьому, сума штрафних санкцій та пені у разі подання уточнюючого розрахунку до податкової декларації з ПДВ, податкові зобов’язання, визначені контролюючим органом відповідно до пп. 54.3.1, 54.3.2, 54.3.5, 54.3.6 ПКУ, а також нарахована контролюючим органом штрафна санкція та пеня сплачуються до бюджету з поточного рахунка.