Institute of Certified Accounting and Auditing Professionals
Громадська спiлка "Iнститут сертифiкованих професiоналiв облiку й аудиту"

«Єдинник» ІІІ групи почав здійснювати нову діяльність без попередження ДПС: які наслідки?

ДПС у Рівненській області  проведено «гарячу лінію» на тему «Відповідальність платників податків та оскарження рішень контролюючих органів».

Серед іншого, податківці відповіли на запитання: чи передбачена відповідальність за неподання ФОП платником ЄП третьої групи заяви щодо зміни видів діяльності?

Вони наголосили, що у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у Реєстрі платників єдиного податку платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності.

Також у разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку першої – третьої груп вимог, встановлених главою 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розд. XIV ПКУ, анулювання реєстрації платника єдиного податку першої – третьої груп проводиться за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акта перевірки, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення.

У такому випадку суб’єкт господарювання має право обрати або перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів з моменту прийняття рішення контролюючим органом.