Institute of Certified Accounting and Auditing Professionals
Громадська спiлка "Iнститут сертифiкованих професiоналiв облiку й аудиту"

Чи потрібно «єдиннику» ІІІ групи вносити зміни про нові види діяльності?

Фізособа - підприємець, платник ІІІ групи ЄП, зареєстрував у реєстратора 5 видів діяльності. При подачі заяви на ЄП зазначено лише 1 вид діяльності. Підприємець планує здійснювати діяльність за тими видами діяльності, які не зазначені в реєстрі платників ЄП. Чи потрібно вносити дані про види діяльності в реєстр платників ЄП?

Відповідно до п. 299.7 ПКУ до реєстру платників єдиного податку вносяться відомості про платника єдиного податку, зокрема, види господарської діяльності.

Згідно з пп. 7 п. 298.2.3 ПКУ платники єдиного податку зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів, зокрема, у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності.

Отже, платник єдиного податку ІІІ групи повинен внести здійснювані ним види діяльності в реєстр платників єдиного податку. В іншому випадку, такий платник ЄП  зобов’язаний буде перейти на сплату інших податків та зборів.

Зміна відомостей про платника податку в реєстрі платників ЄП здійснюється шляхом подання заяви, до якої, зокрема, включаються відомості про зміну видів господарської діяльності.

У разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності, заява подається платниками єдиного податку ІІІ групи разом з податковою декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни (п. 298.6 ПКУ).

Таким чином, для забезпечення відображення у реєстрі платників єдиного податку достовірної інформації про види господарської діяльності фізособа – підприємець – платник єдиного податку ІІІ групи у разі зміни видів господарської діяльності протягом податкового (звітного) періоду повинен подати разом з податковою декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни, заяву про внесення змін до реєстру платників єдиного податку.   

Автор:Горбовцов Станіслав
Джерело«Дебет-Кредит»