Institute of Certified Accounting and Auditing Professionals
Громадська спiлка "Iнститут сертифiкованих професiоналiв облiку й аудиту"

Банки почали повідомляти ДФС про рахунки фізосіб зі статусом ФОП

Як повідомляє Інтерфакс, про це повідомив в. о. заступника голови відомства Євген Бамбізов.

“Від банків отримана перша інформація про рахунки, відкриті особами, які мають статус ФОП. Зараз вона обробляється. І вже попередній аналіз свідчить: лише третина з них відкрита як рахунки для ведення підприємницької діяльності”, – написав він на своїй сторінці в мережі Facebook.

Він нагадав, що ДФС влітку направила банкам вимогу надати інформацію щодо всіх фізичних осіб, що мають відкриті рахунки, бо вважає очевидним фактом, що значна частина ФОП приховують свої справжні доходи, використовуючи для своєї підприємницької діяльності (конкретно – для розрахунків за послуги і товари) рахунки, відкриті на вимогу фізичних осіб.

За його словами, з майже 2 млн самозайнятих осіб банківські рахунки, відкриті для здійснення підприємницької діяльності, мають лише 964 тис. ФОП. Є. Бамбізов вважає, що мова йде про навмисне заниження оборотів бізнесу і ухилення від податків.

“За попередніми оцінками, від цього бюджет зазнає істотних втрат – мова йде про мільярди гривень”, – підкреслив він.

В. о. заступника голови ДФС звернувся до фізосіб-підприємців із закликом декларувати доходи і працювати прозоро.

“Всі, хто намагається “сховатися”, рано чи пізно понесуть відповідальність. Жодних компромісів. Чи то великий бізнес, чи малий підприємець. Податки повинні платити всі”, – заявив він.