Institute of Certified Accounting and Auditing Professionals
Громадська спiлка "Iнститут сертифiкованих професiоналiв облiку й аудиту"

Новини професії в Україні

Складання нульового РК з причиною «зміна номеклатури» та уточнення декларації з ПДВ

Підприємству (платнику ПДВ) потрібно змінити номенклатуру у ПН. При цьому одночасно змінюється ціна та кількість товару. Як скласти РК? Чи будуть штрафні санкції за його несвоєчасну реєстрацію? Чи потрібно уточнювати декларацію з ПДВ за період складання таких РК?

Читати далі

Відображаємо у звіті з ЄСВ допомогу по вагітності та пологах

Як відобразити в таблиці 5 та 6 звіту з ЄСВ за серпень 2018 р. нараховану допомогу по вагітності та пологам згідно з лікарняним листком (період з 06.08.2018 р. до 09.12.2018 р. включно). Нарахування допомоги: серпень - 3279,90 грн; вересень - 3784,50 грн; жовтень - 3910,65 грн; листопад - 3784,50 грн; грудень - 1135,35 грн

Читати далі

В яких випадках Держпраці не зможе перевіряти роботодавця за зверненням його працівника?

Держпраці роз'яснила, як мають складатися звернення та які помилки допускають фізособи в них

Читати далі

Коли для «єдинників» застосування РРО є обов'язковим?

Податківці розповіли, хто з «єдинників» повинен застосовувати РРО, а хто може працювати без нього

Читати далі

Як повідомляти ДФС про головного бухгалтера постійного представництва нерезидента за оновленими правилами?

При поданні заяви за ф. №1-РПП з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку», заповнюються тільки дані про ДФС, код ЄДРПОУ, повне найменування та головного бухгалтера постійного представництва нерезидента

Читати далі

Списуєте самостійно виготовлену продукцію: що з ПДВ?

Норми п. 198.5 ПКУ вимагають від платників ПДВ у разі списання товарів визнавати податкове зобов’язання. Але як визначити базу оподаткування, якщо товаром є самостійно виготовлена продукція? Часто територіальні податківці вважають такою базою собівартість цієї продукції. ДФСУ стверджує інше

Читати далі

Оподаткування ПДФО та ВЗ компенсації витрачених коштів працівником: брошура від ДФСУ

Позиція ДФСУ незмінна: якщо працівником придбання товарів (робіт, послуг) здійснено не за рахунок попередньо виданих роботодавцем коштів під звіт, то дохід, виплачений такому працівнику за реалізовані (продані) товари (роботи, послуги) включається до його доходу та оподатковується ПДФО та військовим збором на загальних підставах

Читати далі