Institute of Certified Accounting and Auditing Professionals
Громадська спiлка "Iнститут сертифiкованих професiоналiв облiку й аудиту"

Новини професії в Україні

Міжнародна конференція «Актуальні питання розвитку аудиту»

25 вересня 2019 року Орган суспільного нагляду за аудиторською діяльністю спільно з Аудиторською палатою України провів першу щорічну міжнародну конференцію «Актуальні питання розвитку аудиту».

Читати далі

Увага! З 1 жовтня 1, 2 і 5 копійок повністю виведуть з обігу

Монети 1, 2 і 5 копійок перестануть бути платіжним засобом в Україні та будуть виведені з обігу з 1 жовтня 2019 року. А от з 25 жовтня 2019 року Нацбанк вводить у обіг банкноту нового номіналу – 1000 гривень

Читати далі

Відповідальне зберігання пального: як скласти акцизну накладну?

Які коди ознак проставляються в АН, якщо один платник акцизного податку передає власне пальне на відповідальне зберігання іншому? Які коди ознак проставляються, якщо пальне передано на зберігання, його власник використовує на складі зберігання для заправляння власного автотранспорту та оптового продажу?

Читати далі

Застосування коригуючого коефіцієнту при підвищенні окладу протягом місяця

У працівника відпустка з 8 липня. Відпускні нараховано та виплачено 1 липня. У період з 07.2018 до 12.2018 рр. зарплата становила 4 000 грн. З 01.2019 до 06.2019 рр. – 4 300 грн. 01.07.2019 р. підвищено оклад до 4 400 грн. Як в такому випадку застосовувати коригуючий коефіцієнт середнього заробітку?

Читати далі

Родичі-пов'язані особи: вплив на оподаткування та облік

У ТОВ «А» єдиний засновник є чоловіком єдиного засновника ТОВ «В». ТОВ «А» регулярно продає товар компанії «В». Компанії - резиденти України. Чи є ці дві компанії пов'язаними особами, оскільки засновники - чоловік та дружина? Які в такому випадку є нюанси в роботі цих двох компаній? Що з оподаткуванням?

Читати далі

Новостворений ФОП на єдиному податку: як звітувати?

ФОП зареєстровано 01.08.2019 р. Подано заяву на реєстрацію платником ЄП ІІІ групи та ПДВ. Таким чином, з 1 вересня ФОП є платником ПДВ, а з 1 жовтня буде на ЄП. Діяльність здійснюється з серпня (перебуває на загальній системі). Які звіти та в які терміни він має подати?

Читати далі

Відрядження чи роз'їзний (пересувний) характер на транспортному підприємстві

Приватне транспортне підприємство надає послуги з перевезення зерна сільгосппідприємствам. Щодня водій отримує завдання у телефонному режимі. На початок робочого дня може бути невідомо, на які підприємства буде видано завдання. Як оформити наказ на відрядження водія? Чи обов’язково видавати аванс?

Читати далі