Institute of Certified Accounting and Auditing Professionals
Громадська спiлка "Iнститут сертифiкованих професiоналiв облiку й аудиту"

Німецький бізнес відмітив позитивні зрушення від реформ в Україні

В рамках підготовки до німецько-українського бізнес-форуму Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус зустрівся з представниками німецьких компаній, які вже тривалий час розвивають свій бізнес в Україні. Німецько-український бізнес-форум відбудеться 23 жовтня в м.Берлін за підтримки урядів двох держав.

“Мета нашої зустрічі – обговорити, що конкретно перешкоджає іноземному бізнесу успішно працювати в нашій країні. Це дозволить нам відповідно підготуватися до німецько-українського бізнес-форуму, вийти на продуктивний діалог”, - зауважив Міністр Айварас Абромавичус.

Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торговий представник України Наталія Микольська, яка також взяла участь у зустрічі, запевнила гостей у бажанні вирішувати проблеми бізнесу. “Ми просимо вас визначити найбільші перешкоди для ведення бізнесу в Україні, а ми вже зробимо все можливе, щоб допомогти вам вирішити ці проблеми”, -  звернулась до гостей зустрічі вона.

У свою чергу, представники німецьких компаній звернули увагу Міністра на проблеми, з якими стикаються, та, водночас, зауважили, що позитивні результати впровадження реформ вже відчуваються.

“Це дуже хороший сигнал. Ми сподіваємося, що бізнес-форум буде додатковим імпульсом для розширення німецького бізнесу в Україні”, - сказав Александр Маркус, представник Делегації німецької економіки в Україні.

Загалом, німецькі представники підкреслили наявність бажання розширювати свої підприємства та створювати нові робочі місця. Так, була проанонсована можливість побудови нової фабрики компонентів до автомобілів у м.Житомир, на додаток до фабрики в м.Луцьк.

Окремо обговорювались питання, пов`язані із застосуванням додаткового імпортного збору, який було запроваджено для досягнення макроекономічної стабілізації.

Міністр Айварас Абромавичус підкреслив необхідність макроекономічної стабілізації для України та зазначив, що розуміє вплив цього заходу на бізнес, для чого був проведений ретельний аналіз. Водночас він підтвердив, що для планового скасування додаткового імпортного мита з 1 січня 2016 року перешкод немає.