Institute of Certified Accounting and Auditing Professionals
Громадська спiлка "Iнститут сертифiкованих професiоналiв облiку й аудиту"

МВФ закликає регуляторів застосовувати політику, що включає регулювання і нагляд

Міжнародний валютний фонд (МВФ) закликає регуляторів по всьому світу впроваджувати "розсудливу цілеспрямовану політику", що включає регулювання і нагляд, для подолання фінансових ризиків.
 
Аргументи за використання кредитно-грошової політики для запобігання "бульбашок" на фінансових ринках досить обмежені, йдеться в огляді МВФ.
 
Експерти Фонду відзначають, що в боротьбі з фінансовою нестабільністю макропруденційний підхід "здатний підійти набагато ближче до джерела дисбалансів і ринкових проблем, ніж монетарна політика".
 
Найбільші світові центробанки дотримуються стимулюючої кредитно-грошової політики в останні кілька років, і це викликає побоювання, що дешеві грошові кошти можуть створити фінансові дисбаланси.
 
В умовах низьких процентних ставок відзначається різке зростання цін на активи розвинутих країн, зокрема цін на нерухомість у Великобританії, Швеції та Австралії.
 
Серед експертів ведуться розмови про те, що світові центробанки "дмухай проти вітру", і підвищуючи ставки в період буму на фінансових ринках для стримування зростання цін активів, що виконують функцію забезпечення фінансової стабільності одночасно з традиційним мандатом на підтримання цінової стабільності.
 
Однак у МВФ зазначають, що "при істотній слабкості макроекономічних заходів зміна процентних ставок слабо вирішує проблему фінансових ризиків, і пов'язані з цим витрати часто перевищують переваги".
 
Як МВФ, так і Світовий банк, застерігали ФРС від передчасного підйому ставок. МВФ неодноразово повторював, що Федрезерву варто відкласти підвищення ставки до 2016 року не тільки тому, що американська економіка не готова до цього, але і у зв'язку з ймовірними глобальними наслідками цього кроку.