Institute of Certified Accounting and Auditing Professionals
Громадська спiлка "Iнститут сертифiкованих професiоналiв облiку й аудиту"

Зміна назви платника податків вимагає перереєстрації платником ПДВ

Зміна назви (імені) платника податків тягне за собою також перереєстрацію його платником ПДВ протягом 10 робочих днів, що настають за днем, коли змінилися дані про платника податків (п.183.15 Податкового кодексу України). Для цього подається реєстраційна заява з позначкою «Перереєстрація» (п.4.1,4.2 Положення, затвердженого наказом Мінфіну від 14.11.14 р. №1130) до відповідного контролюючого органу за місцезнаходження платника податків, - звертають увагу фахівці ГУ ДФС у Волинській області.

Процедура повідомлення ДФС про зміну назви (імені) щодо даних про платника податків вносяться на підставі інформації, отриманої від органів держреєстрації (п. 9.1 Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.11 р. № 1588 ),

Для фізичних осіб-підприємців необхідно замінити довідку про присвоєння індивідуального податкового номера (ідентифікаційного номера), який при цьому лишається тим самим. Протягом одного місяця з дня зміни прізвища необхідно подати заяву за формою № 5ДР (розд. IX Положення, затвердженого Мінфіном від 10.12.13 р. № 779) до контролюючого органу за місцезнаходження.

Якщо юридична особа не включена до Єдиного державного реєстру (ЄДР), їй доведеться самостійно повідомити орган ДФС про зміни, що відбулися, протягом 10 календарних днів. Для цього потрібно подати до податкового органу форму № 1-ОПП з позначкою «Зміни» (п.9.2 Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.11 р. № 1588).

Крім того, цим особам необхідно замінити довідку про взяття на облік платника податків за формою № 4-ОПП новою довідкою за цією ж формою (п.9.4 Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.11 р. № 1588).

 Прес-служба ГУ ДФС у Волинській обла

По материалам: ГУ ДФС у Волинській області