Institute of Certified Accounting and Auditing Professionals
Громадська спiлка "Iнститут сертифiкованих професiоналiв облiку й аудиту"

Уряд скоротив перелік офшорів.

Розпорядження КМУ від 16.09.2015 № 977-р

Уряд оновив перелік держав (територій), які відповідають критеріям, установленим підпунктом 39.2.1.2 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 Податкового кодексу України (ПК). Через що попередній однойменний перелік, затверджений розпорядженням КМУ від 14.05.2015 № 449, визнано таким, що втратив чинність.

Новий перелік офшорів, порівняно з попереднім, збіднів аж на 10 позицій і налічує 65 держав (територій). Статус безподаткових зон утратили Гваделупа, Грузія, Ліванська Республіка, Велике Герцогство Люксембург, Республіка Мальта, Королівство Марокко, Об’єднані Арабські Емірати, Республіка Сінгапур, Швейцарська Конфедерація, Ямайка.

Нагадаємо, що згідно з підпунктом 39.2.1.2 ПК до контрольованих операцій для цілей нарахування податку на прибуток підприємств відносять господарські операції, що впливають на об’єкт оподаткування платника податків, однією із сторін яких є нерезидент, зареєстрований у державі (на території), яку включено саме до зазначеного переліку держав (територій).

Причому під час визначення цього переліку уряд враховує такі критерії:

  • держави (території), у яких загальна ставка податку на прибуток підприємств (корпоративний податок) на 5 і більше відсоткових пунктів нижча, ніж в Україні;
  • держави, з якими Україною не укладені міжнародні договори з положеннями про обмін інформацією.