Institute of Certified Accounting and Auditing Professionals
Громадська спiлка "Iнститут сертифiкованих професiоналiв облiку й аудиту"

Податкова реформа: які новації запропонує нардепам у вівторок фіскальний комітет ВР

У вівторок 06 жовтня у Верховній Раді буде зареєстрований законопроект про податкову реформу, який підготувала робоча група при парламентському комітеті з питань податкової та митної політики.

Публікуємо презентацію передфінальної версії концепції відповідних змін до Податкового кодексу (див. нижче). Передфінальної, бо станом на вечір понеділка документ ще шліфувався й доповнювався.

У презентації, зокрема, прописано, що ставка єдиного соцвнеску знижується до 20% (як, до речі, це пропонує Мінфін). Разом з тим згідно з неофіційними даними, в кінцевій редакції законопроекту буде таки зафіксована ставка 10%.

Пропонується до 10% зменшити і ставку податку на доходи фізосіб.

А податку на прибуток - до 15% (об’єкт оподаткування – розподілений прибуток та прирівняні до нього платежі). 

Як і ставку ПДВ. При цьому система електронного адміністрування податку лишається.

«Не все заплановане вдалося. Але якщо буде ухвалений цей Податковий кодекс, бізнесу стане легше дихати; багатьом тисячам податківцям прийдеться шукати нову роботу; податкові міліціонери підуть працювати сторожами і охоронцями; причин для неоднозначного трактування бази оподаткування поменшає; податкове навантаження на оплату праці стане найнижчим у Європі.

Сподіваюсь, що Ніна Петрівна [Южаніна, голова податково-митного комітету ВР, - ред.] захистить результати роботи перед Президентом і Верховною Радою» - прокоментував документ один з учасників робочої групи Тарас Козак (він - координатор громадянської платформи «Нова країна» й «за сумісництвом» президент інвестиційної групи «Універ»).