Institute of Certified Accounting and Auditing Professionals
Громадська спiлка "Iнститут сертифiкованих професiоналiв облiку й аудиту"

Цікаво про бухгалтерію

Бухгалтерія в наш час вважається нудним і рутинним заняттям, на думку більшості нічого цікавого в ній немає. Але, як і будь-яка справа вона може бути цікавою, якщо правильно підійти до процесу. У статті ми розповімо про декілька цікавих фактів про бухгалтерію.

За статистикою майже 90% бухгалтерських послуг надають жінки, але придумали бухгалтерію чоловіки.

Найперші зачатки бухгалтерії з’явилися ще 6 тис. років тому, це були звичайні зарубки на дереві або вузлики, так звані знаки обліку. Батьківщиною бухгалтерії вважається Єгипет, саме в цій державі почали вести перший облік і застосовувати проведення операцій.

Основоположником бухгалтерського обліку в тому вигляді, до якого ми звикли, є математик з Італії, а пізніше пріор монастиря на кордоні Тоскани і Умбрії Лука Пачолі. Тоді ж у XV столітті і з’явився термін «бухгалтер».

Цікаво, що в різних країнах світу бухгалтерії притаманні свої відмінні риси, акцент робиться на різні розділи бухгалтерського обліку. Ці особливості обумовлені політичною і економічною системою, історією країни, цінностями суспільства, його традиціями.

Можна виділити чотири групи, в кожну з яких вхожі країни, об’єднані спільними рисами в бухгалтерії.
· Англомовні;
· Континентальні країни;
· Латиноамериканські держави;
· Країни східної Європи.

Тепер тільки факти. Перші три групи використовують бухгалтерію для обчислення фінансового результату та підрахунку прибутку. Четверта — в основному для контролю над збереженням коштів.
В англомовних країнах підхід до бухгалтерії суто професійний, не допускається тотального контролю і управління з боку держави. Професійні бухгалтери та юристи об’єднані в асоціації. Державні органи управління визнають такі асоціації і співпрацюють з ними.

Облік в країнах латинської Америки має одну основну мету: відображати і вивчати інфляційні процеси в економіці.

У країнах Східної Європи облік в основному ведеться за дорученнями і директивам державних органів.
Пояснимо, що мова йде не про конкретно взятих бухгалтерів на підприємствах, але стосується системи бухгалтерського обліку та аналізу в цілому. Сучасні технології сьогодні все частіше дають змогу застосовувати онлайн бухгалтерію, як от ifin звіт, що дозволяє не виходячи з офісу, здавати звіти. Максимально автоматизувати звітність, економлячи до 50% свого часу.

Дивний список знаменитостей, які раніше працювали бухгалтерами. Це: Елізабет Арден (засновниця будинку Арден, з виробництва елітної косметики), Герберт Джордж Уеллс (письменник-фантаст, автор культової «Людина-невидимка»), Михайло Зощенко (письменник-сатирик), Вільям Портер (писав під псевдонімом О. Генрі) , Карл Маркс.