Institute of Certified Accounting and Auditing Professionals
Громадська спiлка "Iнститут сертифiкованих професiоналiв облiку й аудиту"

Чим багатий жовтень 2015 року: законодавчі зміни і не тільки

1)  Граничний термін реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування з 1 жовтня  становить 15 календарних днів, наступних за датою їх складання. З цього ж часу діятимуть і штрафи за порушення термінів реєстрації. 

2) У зв'язку з об’єднанням кодів бюджетної класифікації з податку на прибуток, з 1 жовтня зарахування авансових внесків з цього податку буде здійснюватися на нові рахунки. Як запевняє заступник Міністра фінасів О. Макеєва, платники податку в своїх картках вже можуть побачити суми переплат з податку на прибуток, що були сплачені в якості авансових внесків протягом минулих років. 

3) У жовтні матимемо ще один вихідний день - 14 жовтня, у зв'язку з чим змінюється норма тривалості робочого.

4) Ще у червні у Міністерстві юстиції заявили, що державні органи позбавлять права вимагати довідки уже з 1 жовтня 2015 року. А отримувати необхідну інформацію, документи та довідки громадяни зможуть з відкритих реєстрів. Зокрема, у жовтні Кабмін відкриває доступ до інформації про власників земель та майнові реєстри

5) 5 жовтня набувають чинності зміни щодо спрощення умов ведення бізнесу, внесені до Законів про дозвільну систему у сфері господарської діяльності та  Закону про адміністративні послуги (п. 30, 36 Закону від 12.02.15 р. № 191-VIII ). 

6) 6 жовтня набуває чинності Закон від 14.07.15 р. № 597-VIII, яким з метою посилення прозорості у сфері відносин власності та запобігання корупції внесено зміни до деяких законодавчих актів України.

7) 6 жовтня для цілей проведення контролю за трансфертним ціноутворенням наберуть чинності Порядок проведення моніторингу контрольованих операцій та Порядок опитування уповноважених, посадових осіб та/або працівників платника податків з питань трансфертного ціноутворення. 

8) Змінюються роздрібні ціни на природний газ для населення у разі його використання для індивідуального опалення або комплексного споживання (індивідуальне опалення, приготування їжі та/або підігрів води). У період з 1 жовтня по 30 квітня (включно) вони становитимуть 3,600 грн за 1 м-3 (при споживанні до 200 м3 на місяць (включно)) і 7,188 грн за 1 м-3 (при споживанні понад 200 м-3 на місяць). Постанова НКРЕ від 03.03.15 р. № 583.

9) З жовтня також підвищується абонплата за домашні телефони. В середньому - на 17,5%. 

10) Підвищені пенсії та зарплатні для бюджетників будуть виплачені на початку жовтня. Принаймні так обіцяв прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк. Чи так буде насправді, зможемо переконатись уже найближчим часом.

11) І насамкінець для водіїв. З 1 жовтня по 1 травня не забуваємо вмикати за містом у денну пору доби  світло фар. За ігнорування цієї вимоги будуть штрафи, - попереджає ДАІ МВС України.